Ile warta jest dla Ciebie Twoja strona? Jeśli jest to strona Twojej firmy, to zapytam ile jest warta dla Ciebie Twoja firma?

Jeśli ta wartość jest chociaż minimalna, to trzeba włożyć trochę pracy i wyszukać firmę albo osobę, która wie co robi i jej praca przyniesie korzyści a nie straty dla Ciebie.

Wiem, że może nie za bardzo wiesz o czym mówię. W prostych słowach: Błędne pozycjonowanie powoduje odwrotny efekt - mówiąc o takim pozycjonowaniu zazwyczaj chodzi o osoby, które nie znając się na mechanizmach jakie rządzą światem wyszukiwarek internetowych oferują swoje usługi na rynku.

Jeśli powiem, że wypozycjonowanie jakiejś frazy kosztuje 60zł każdego miesiąca przez bliżej nieokreślony czas (zazwyczaj i tak minimum rok), to bardzo szybko znajdziesz oferty w internecie ludzi, którzy się podejmą tego za 100 zł jednorazowo albo dla przykładu za 10zł miesięcznie.

Należy tutaj zrozumieć, że skuteczne pozycjonowanie wymaga nakładów finansowych bo osoba pozycjonująca musi ponieść koszty związane z promocją strony klienta w internecie, a ten powinien te koszty uregulować. Dlatego taka cena.

Natomiast dla przykładu tanie oferty w serwisach aukcyjnych zazwyczaj powodują dodanie dużej ilości linków z katalogów albo tak zwanych „precli” (nie lubię tej nazwy zwłaszcza, że to i tak w większości strony oparte na WordPress’ie ) w sposób mało przemyślany a często bardzo losowy.

Jeśli ktoś nie zna się na optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek to weźmie za swoją „pracę” kilka złotych włączy skrypt katalogujący wart około 400zł  i jedno co stworzy to sporo problemów dla swojego klienta. Gdyż niestety ale katalogi i precle to już właściwie tylko i wyłącznie spam – a te udostępniające automatyczne dodawanie wpisów w szczególności.

Taką drogę zazwyczaj obiorą też ludzie którzy zdecydują się sami wypozycjonować swoją stronę – niestety.

Naprawdę… nie potrafię pojąć dlaczego w Polsce wszyscy tak bardzo nie chcą dać innym zarobić by sami mogli zarabiać. Internet to przyszłość. Na zachodzie wie to już prawie każdy, a w Polsce prawie każdy nie ma o tym pojęcia.

Podobne wpisy:

Przepraszamy, komentarze są na razie zamknięte.

© 2011 Pozycjonowanie Lublin Suffusion theme by Sayontan Sinha